Ürünler

Karsel Ltd olarak ürün yelpazesini daima geniş tutmaya çalışmaktayız, müşteri taleplerine göre sektörde kullandıkları metal ve diğer malzemeleri mümkün olan şartlar dahilinde tedarik etmeye belgeleri ile birlikte teslim etmeye özen gösteriyoruz, sayfamızda göremediğiniz ürünler olduğunda bizimle iletişime geçerek ürün temini konusunda yardım alabilirsiniz.

Önemli Metal Ürünlerimiz

Bronz

Var/Stok
 • Bronz veya tunç, bakırın önemli bir alaşımıdır. Önceleri bakır ve kalaydan meydana gelen bakır alaşımlarına bronz denilmekteydi. Bununla birlikte bronz terimi modern kullanımda bakırın bakır-nikel, bakır-berilyum ve bakır-çinko alaşımı dışındaki bütün alaşımları için kullanılmaktadır.

Alüminyum

Var Tükendi/Stok
 • Doğada boksit (Al2O3 .3H2O) olarak bulunur. Alüminyum bu metalin 1000 °C’ye kadar ısıtılarak suyun uçurulması ve saf oksidin elektroliz yoluyla ayrıştırılması sonucunda elde edilir.

Pirinç

Var Tükendi/Stok
 • Pirinç, bakıra çinko katılarak elde edilen sarı renkteki alaşımların genel ismi. Pirinçte bulunabilen diğer bazı elementler, kalay, kurşun, nikel, mangan, demir, alüminyum, arsenik, antimon ve fosfordur. Mangan ihtiva eden bazı pirinçlere tunç da denilmektedir. Aslında tunç bakır-kalay alaşımıdır.

Bakır

Var/Stok
 • Korozyona karşı dayanıklı bir malzemedir. Nemli ortamda yüzeyinde yeşil renkli bakır sülfat tabakası oluşarak korozyonun derinlere ilerlemesini engeller

Galvaniz

Var/Stok
 • Galvaniz, 450-455 derecedeki erimiş çinkonun içine daldırılan çeliğin kaplanmasına denir. Çinko, demirle kuvvetli bağlar yaparak üçlü bir faz tabakası meydana getirir. Özellikle paslanmaya karşı yapılan bu işlem dışarıda, açık havada her türlü hava koşulunda çalışacak metallerin ömrünün uzatılması için yapılmaktadır.

Çinko

Var Tükendi/Stok
 • Doğada genellikle sülfat olarak bulunur. Havada ısıtılarak oksit haline getirilirler. Yapılarda çoğunlukla levhalar halinde kullanılırlar.

Civa Çeliği

Var/Stok
 • Geniş kullanım alanına sahip; alet, aparat ve takım imalatında kullanılan bir materyaldir. Kimyasal bileşimini krom, vanadyum alaşımı oluşturur. Aşınmaya karşı yüksek dirençli ve dayanıklı olmasıyla dikkat çeker. Diğer adıyla soğuk iş takım çeliği bilinir ve özellikle itici pim, delici zımba, kılavuz, matkap, sabitleme pimi gibi kesici takım ve sabitleme ekipmanı gibi kesici, delici takımların imalatına kullanılan bir malzemedir. Ayrıca kesici takım tezgahlarında, imalat sektörlerinde ve montaj sanayii için de faydalı kullanım alanları mevcuttur.

Kurşun

Var/Stok
 • Havayla temasa geçtiğinde yüzeyinde bir karbonat tabakası oluşur. Bu tabaka dış etkenlere karşı koruma sağlar. Ana kullanım alanı akü imalatı olup, yeraltı haberleşme kablolarının kurşunla izolasyonu, diğer önemli tüketim alanıdır. Korozyonu önleyen kurşun oksit boyalar, kabloların kaplanmasında, kurşun tetraetil ve tetrametil formlarında benzin içinde oktan ayarlayıcı bileşikler olarak, radyasyonu en az geçiren metal olması nedeniyle x-ışınlarından korunmada, renkli televizyon tüplerinin yapımında ve mühimmat imalinde önemli kullanım alanları bulmuştu

Titanyum

Var/Stok
 • Üstün özelliklere sahip olan dayanıklı bir metaldir. Birbirinden farklı sanayi üretiminde kullanılan eşsiz fiziksel ve kimyasal özelliklere sahip bir elementtir. Nadir bulunan bu element olup stratejik öneme sahip endüstriyel hammaddelerden biridir. Titanyumun işlenmesi hem zor hem de pahalıdır. Doğadaki en sağlam maddeler arasında olan titanyum, insan dokusu ve kemikleriyle uyum sağlamaktadır. Bu nedenle sağlık ürünleri ve tıp alanında kullanılmaktadır. Titanyum, başta pigment endüstrisi olmak üzere her tür hava araçlarından denizaltılar ve tencerelere kadar farklı ürünlerde kullanılmaktadır. Titanyumun antimanyetik olduğu bilinmektedir. Bu maddenin ısı ve elektrik iletkenliği de demirden azdır. Asit, tuz ve diğer kimyasal bileşiklere karşı mukavemetlidir. Titanyumun özelliklerinden birisi herhangi bir mimikroorganizma ile reaksiyona girmemesidir.

Paslanmaz Çelik

Var/Stok
 • Demir ile genellikle %0,2 ila %2,1 oranlarında değişen karbon elementinin bileşiminden meydana gelen bir alaşımdır. Karbon ve diğer alaşımlayıcı elementler demir atomundaki kristal kafeslerin kayma düzlemlerini kilitleyip, birbirini geçmesini engelleyerek malzemenin mukavemetini arttırırlar. Çelik alaşımındaki karbon oranları çeliğin sınıflandırılmasında önemli rol oynar. Buna göre çelik 3 sınıfa ayrılabilir: Düşük Karbonlu Çelikler: %0,022 – %0,2 oranında karbon içerirler. Orta Karbonlu Çelikler : %0,2 – %0,6 oranında karbon içerirler. Yüksek Karbonlu Çelikler : %0,6-%1,3 oranında karbon içerirler. Karbon miktarı yüksek olan çelikler demirden daha sert ve güçlü olmasına rağmen daha az sünektirler. Çelik içindeki karbon oranının %1,5’ten fazla olması mukavemeti arttırmak yerine sadece sertliği arttırır. Endüstriyel olarak en çok orta ve yüksek karbonlu çelik türleri tercih edilir.

Metal ve Diğer Malzemelerin Kullanım Alanları Nelerdir?

 1. Marine Sanayi
 2. Uçak Sanayi
 3. Makine Sanayi
 4. İnşaat Sanayi
 5. Gıda Sanayi
 6. Medikal Sanayi
 7. Savunma Sanayi

Ürünlerimiz Hakkında Bilgi için İletişime Geç

Amacımız en uygun bedel ve koşullarda istenilen malzemeyi temin edip size hizmet etmenin güvenini, gururunu beraberce yaşamaktır.

Hemen yazın
1
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Scan the code
Merhaba, ilgilendiğiniz konuda hemen bize yazın.